Scroll to top
  • PRACOVNÝ ČAS: 8:00 - 16:30

Čistenie studní

Studňa, vynález, ktorý sa objavil v ľudskej civilizácii už v stredoveku.

Prvým prototypom, ktorý existuje dodnes bola kopaná studňa.

V dnešnej dobe však poznáme viacero druhov, ktoré sa rozlišujú na základe spôsobu vŕtania či druhu geologického materiálu.

 

Každý druh studne vyžaduje osobitný prístup a spôsob čistenia. Na našom trhu rozlišujeme studne kopané, narážané a vŕtané.

V Dobrej Studni sa špecializujeme na čistenie  vŕtaných studní.

 

Typy studní a ich čistenie:

 

Kopané studne, umiestnené v hĺbke 4 – 6 metrov sa čistia pomerne jednoducho. Majiteľ dokáže studňu vyčistiť aj svojpomocne.

Odporúčané je prácu nechať  na odborníkoch. Voda sa zo studne odčerpá, technik sa spustí dnu a odstráni všetky nečistoty, usadeniny zo stien mechanicky. Čistenie by sa malo vykonávať aspoň raz za 5 rokov.

 

Narážané studne sa viažu na špecifické geologické podložie a budujú sa narážaním oceľových rúr do tohto podložia. Každá nová studňa vyžaduje čistenie a odpieskovanie.

Týmto procesom, trvajúcim asi 3 až 4 hodiny, sa odstránia všetky malé čiastočky piesku, štrk aj iné nečistoty. Používa sa špeciálne sacie čerpadlo, Postupne dochádza k uvoľňovaniu a vyplavovaniu usadenín, pričom voda začne automaticky rýchlejšie prúdiť.

 

Vŕtaná studňa, najrozšírenejší typ studne. My sme odborníkmi v budovaní tohto typu studní na kľúč. Mala by sa čistiť minimálne raz za 5 – 8 rokov. Okrem regenerácie studne v dôsledku jej starnutia, sa môžu vyskytnúť následky kontaminácie, ktoré sú tiež príčinami problémov. S asanáciou studne postihnutej záplavami sa stretávame v posledných rokoch čoraz častejšie.

Podobne ako pri narážaných studniach, cieľom je vyčistenie a odpieskovanie na odstránenie nahromadeného nánosu sedimentu.

Navyše, je možná dezinfekcia vody chlórovým prípravkom ako je Savo, chloramín a podobne, tie musia pôsobiť minimálne 12 – 24 hodín pred odčerpaním vody.

 

Všetci z nás túžime mať čistý zdroj vody, preto sa o studňu musíme zodpovedne starať.

Aby sme zabezpečili kvalitu vody, je potrebné zisťovať stav studne a vykonávať občasný rozbor vody.

Údržba studne vyžaduje pravidelnú mikrobiologickú aj technickú kontrolu, čím predídeme nechceným problémom.

V prípade záujmu na vyčistenie vašej vŕtanej studne, nás kontaktujte na info@www.dobrastudna.sk alebo na telefónnom čísle +421 948 367 434.

 

Prajeme vám Šťastné a Veselé Vianoce!

difference-between-well-water-city-water_57ae4be2fc8abc72

 

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *