Scroll to top
  • PRACOVNÝ ČAS: 8:00 - 16:30

Výhody vlastnej studne

Voda – základná zložka biosféry a najdôležitejšia tekutina na Zemi.

Bez vody rastliny nedokážu uskutočniť svoju látkovú výmenu a zabezpečiť príjem živín, potrebný pre ich vývin. Bez rastlín nemožno nakŕmiť zvieratá, ktoré človek konzumuje a takisto ani nás, ľudstvo. Ľudia si však častokrát neuvedomujú dôležitosť tejto výnimočnej kvapaliny.

 

Plýtvanie vodou alebo jej znečistenie býva častým problémom.

Ako hovorí čínske príslovie: “ Ak piješ vodu, mysli na prameň.

 

Voda v našom okolí pochádza z určitého prameňa, vodného zdroju. Môže to byť zdroj verejný, ako je štátna či mestská vodáreň alebo súkromný.

Súkromným zdrojom vody je studňa a pochádza z vášho vlastného pozemku.

 

Výhody vlastnej studne:

 

  1. Voda zo studne je zadarmo – samozrejme na začiatku sú potrebné určité vstupné investície. Mesačný účet alebo nedoplatky za vodu ostanú minulosťou. Poraďte sa u nás, kde je potrebné začať s vybudovaním studne.
  2. Kvalita vody nie je rozdielna ako pri vode z verejného zdroja – pri vlastnej studni máte možnosť kontrolovať kvalitu podzemnej vody, ktorá potom tečie do vašej domácnosti ako pitná voda, pretože je filtrovaná prirodzene. Dobrá studňa ponúka rozbory a laboratórne testy na určenie jej kvality.
  3. Cena pitnej vody neustále rastie – je čoraz vzácnejšia, preto je využitie lokálnych zdrojov a následná finančná nezávislosť obrovskou výhodou.
  4. Voda zo studňe je energeticky menej náročná a tým aj šetrnejšia k prírode – kedže je studňa na vašom pozemku, voda nemusí cestovať dlhé kilometre mestskými rozvodmi, čo stojí peniaze. Nemusíte sa obávať ani odstávok vody, pretože ste nezávislí od verejného zdroja.
  5. Studňu je možné bez problémov vybudovať takmer do akéhokoľvek geologického materiálu – bonusom je, že na jej prevádzku nemá vplyv ročné obdobie a voda v studni nezamŕza.

 

Dobrá Studňa patrí k profesionálom pre budovanie studní na kľúč.

Kontaktujte nás o bližšie rady, poradenstvo a realizáciu konštrukcií.

 

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *