Scroll to top
  • PRACOVNÝ ČAS: 8:00 - 16:30

Lacná studňa a nepríjemné skúsenosti

V dobe akej teraz žijeme, vo svete neobmedzených možností, si mnohokrát vieme len veľmi ťažko vybrať, ktorá z ponúkaných možností je naozaj správna. Je pochopiteľné, ak si človek vytvorí obraz pomocou informácií ktoré získa, či už z internetu, alebo od spoločností zaoberajúcich sa vŕtaním studní. Nuž, ale nakoľko nikto nie je dokonalý a nemôže sa vyznať v každej problematike, neostáva mu nič iné, ako sa spoliehať na názor odborníka. Ale, čo ak odborník z pohľadu na slovo vzatý nie je niekedy taký, ako sa na prvý pohľad zdá. Avšak na tento fakt  dôjde sklamaný a podvedený zákazník až keď je neskoro. Je veľmi nepríjemné ak sa zákazník spamätá, keď príde o nemalú čiastku a bez realizácie studne. Ako sa vyhnúť podvodníkom? Niekedy veľmi ťažko, ale existuje zopár všeobecných rád, ktoré platia v každom obore.

Základom je dobre si preveriť firmu, ktorá bude studňu realizovať. Či už sa jedná o živnostníka alebo „eseročku“ ich existenciu si ľahko overíte na www.orsr.sk alebo www.zrsr.sk Nenaletieť na najlacnejšiu ponuku, ktorá je v porovnaní s inými firmami výrazne lacnejšia. S každou jednou činnosťou sú spojené rovnaké náklady,  takže príliš nízke ceny sú buď marketingovým ťahom, a neskôr Vám dopočítajú ďalšie položky, alebo práca ktorú ponúkajú nemá požadovanú kvalitu.  Zálohu za realizáciu, zložiť iba po dodaní zálohovej faktúry s položkami na ktorých ste sa vopred dohodli s dodávateľom.. Ak platíte v hotovosti, nazabúdať na príjmový doklad, ideálne je platiť priamo na účet na základe zálohovej faktúry.

Preto dávajte si pozor a svoju voľbu dôkladne zvažujte, lebo nie je hanba pýtať sa a ušetriť. Nielen peniaze, ale aj čas strávený hľadaním podvodníka.

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *