Scroll to top
  • PRACOVNÝ ČAS: 8:00 - 16:30

Ako správne vybrať čerpadlo

Vlastniť studnu v dnešnej dobe má viacero výhod.  Majitelia studní nie sú závislí od príjmu vody z lokálnych vodární, čo ich nielen robí nezávislími, ale zároveň aj ušetria peniaze.

Už nežijeme v minulom storočí, keď sa ešte po vodu chodievalo na pešiaka a ťahalo sa ju vo vedrách zo studne. Dnešná moderná doba ponúka iné riešenie.

Tým je kúpa čerpadla.

Na trhu existuje veľké množstvo druhov čerpadiel a značiek, z ktorých sa dá vyberať.

Je potrebné dbať najmä na to, aby čerpadlá boli certifikované a bol im udelený certifikát. Ubezpečte sa preto, že kupujete kvalitný a bezpečný výrobok.

U nás, v Dobrej Studni vám poradíme.

 

Existujú dva základné druhy čerpadiel. Jedným z nich je povrchové nasávacie čerpadlo. Používa sa spravidla pre klasické studne a dokáže čerpať vodu maximálne zo 7-9 metrov.

Druhý typ je ponorné čerpadlo. Hodí sa pre vŕtané studne do väčších hĺbok. Dbá sa na hĺbku, vzdialenosť potrubia aj vrtu, aby sa tam čerpadlo ľahko dalo vložiť a v prípade potreby opäť ľahko vybrať.

 

Faktory, na ktoré sa treba sústrediť pri výbere čerpadla. Spomenieme niektoré z nich:

  1. Používaný typ studne (kopaná alebo vŕtaná)
  2. Spoľahlivosť vodného zdroja v studni
  3. Čistota vody a otázka jej prípadného znečistenia
  4. Odhadovaná spotreba vody
  5. Hĺbka, z ktorej bude voda zo studne čerpaná
  6. Elektrický zdroj, ktorý je k dispozícii

Nielen tieto, ale aj rôzne iné dôležité faktory spadajú do otázok, ktorým by sa mal kupca povenovať predtým, než sa pustí do kúpy a výberu čerpadla. Častokrát sa stáva, že kupca zvolí nesprávny typ čerpadla. To sa samozrejme môže neskôr odzrkadliť na vzniknutých problémoch a chybách čerpadla i studne.

Odporúčame vám obrátiť sa na nás, Dobrú Studňu.

Patríme k odborníkom na studne. Našou špecialitou sú studne na kľúč.  Vybudujeme pre vás studňu, vyriešime všetko potrebné od projektovej dokumentácie, vŕtania, výberu vhodného čerpadla až po čerpaciu technológiu i zavlažovanie.


fotka3

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *