Scroll to top
  • PRACOVNÝ ČAS: 8:00 - 16:30

Ako zabránime znečisteniu vody v našej domácnosti?

Denné aktivity, ktoré bežne vykonávame dokážu ovlyvniť stav vody v našom okolí.

Čistenie auta, nevhodné používanie čistiacich prostriedkov alebo používanie pesticídov vo vašej záhrade, takéto bežné činnosti prispievajú k znečisteniu riek, jazier, podzemnej vody. Môžu  tiež spôsobiť kontamináciu vodných zdrojov a taktiež i vašej studne.

Aby ste sa tomu vyhli, spísali sme niekoľko tipov, ako sa lepšie starať o životné prostredie a tým zabránili znečisťovaniu.

  1. Opravte poškodené a zle tesniace vodovodné kohútiky. Pri činnostiach v domácnosti ako sú umývanie riadov, čistenie zubov a podobne, vypnite vodu. Znížite množstvo odpadovej vody pre jej prípadné následné ošetrenie.
  2. Vyžaduje sa špeciálna starostlivosť o produkty ako sú oleje, farby, nerozložiteľné produkty. Dbajte, aby sa nevhadzovali do umývadla alebo toalety.
  3. Obmedzte používanie pesticídov, herbicídov a podobných hnojív.
  4. Čistiace prostriedky škodlivé pre prostredie odporúčame obmedziť a nakladanie s ich odpadmi berte zodpovedne.
  5. Zoberte do úvahy používanie netoxických čistiacich prostriedkov napr. octu alebo prášku na pečenie, pretože nie sú škodlivé. Vhodné sú na umývanie okien, riadov, čistenie rôznych povrchov, podlahy, nábytku, a podobne.
  6. Skúste obmedziť používanie flaškovej vody a namiesto nej nainštalujte doma na váš kohútik filtračný systém. Ten očistí vodu od nevhodných substancií a vy zredukujete množstvo odpadu.
  7. Neodhazujte odpad blízko riek a jazier. Vyhnite sa hromadeniu odpadu alebo vecí na vašom pozemku. Pri dažďoch môžu škodlivé látky presiaknuť do vodnej kanalizácie i studne a ovplyniť nutričný stav pôdy.

washing-dishes

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *