Scroll to top
  • PRACOVNÝ ČAS: 8:00 - 16:30

Dobrá Studňa – ponúkame AKCIU na vypúšťanie závlah

Prichádzajú zimné mesiace a s nimi spojené každoročné predprípravy na toto studené obdobie.

Ak vlastníte doma závlahový systém, tak určite viete, že sa na ochranu proti mrazom treba pripraviť a na správne vypustenie závlahy radšej zavolať na pomoc skúsených odborníkov. Pretože kvalita a dlhá životnosť každého zavlažovacieho systému závisí na podzimnom zazimovaní.

Naša firma, Dobrá Studňa, má mnoho skúseností v zazimovaní závlah a dokonca na mesiac NOVEMBER pripravila AKCIU.

 

Charakteristikou klasického závlahového systému sú rozvodné potrubia, ktoré sú naplnené vodou a uložené v zemi. Pôda zamŕza a voda by zväčšením svojho objemu mohla potrubie poškodiť.

Najrozšírenejšou a najspoľahlivejšou metódou na ochranu závlahového systému je preto prefúknutie celého systému stlačeným vzduchom, použitím odpovedajúceho kompresora s dostatočným výkonom. Zaručí sa tým vyfúknutie vody zo všetkých častí systému.

Práci s kompresorom je potrebné venovať maximálnu pozornosť. Ten sa pripojí čo najbližšie k zdroju vody a vždy na hlavný rad závlahy.

Na začiatku, ešte pred samotným vyfukovaním musíme uzavrieť hlavný prívod vody. Následne dochádza k vpúšťaniu stlačeného vzduchu do potrubia.

Je nutné mať vždy otvorený niektorý ventil umožňujúci unikanie vzduchu, keďže je systém pod tlakom. Vyžaduje si to samozrejme zachovanie bezpečnostných opatrení. Optimálny tlak vzduchu je v rozhraní 3,0 až 3,5 baru a jeho hodnoty by nemali byť prekročené.

Dôležité je vedieť, ktorý ventil uzavrieť a ktorý otvoriť, aby sa nestalo, že voda v systéme sa bude pohybovať stále dokola. Potom sa začne pomaly do systému vháňať vzduch , systém sa ním zaplní a postrekovače sa vysunú. Je možné sledovať ako z trysiek postrekovačov vychádza voda. Tá sa postupne zmení na hmlu, až kým ju nahradí vzduch, čo znamená, že voda je zo systému kompletne odstránená.

Prefukovanie sa opakuje minimálne 2 krát. Po dokončení sa ventily vo všetkých sekciách a častiach uzavrú, kompresor sa odpojí a práca je týmto ukončená. Čím väčší systém, tým je treba mať presnejší postup.

Dôležité je, aby hlavný prívod vody do systému bol na 100% počas celej zimy uzavretý manuálnym ventilom.

Zazimovacie úkony vyžadujú určitú postupnosť. Prvotne sa sústredíme na zazimovanie hlavného radu závlahy, nasleduje zazimovanie filtra a čerpacej techniky a ako posledné sa zazimujú komponenty automatickej závlahy.

 

Ak sa vám to zdá komplikované, nelámte si nad tým hlavu a obráťte sa nás. V Dobrej Studni vieme, ako na to. Dokonca sme pre vás pripravili zľavu na mesiac november.

Vypustenie závlahy iba za 35 eur.

Nezmeškajte túto akciu a kontaktujte nás na našej emailovej adrese info@www.dobrastudna.sk alebo na telefónnom čísle +421 948 367 434.

02-zavlaha-01

 

 

 

 

 

 

 

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *