Scroll to top
  • PRACOVNÝ ČAS: 8:00 - 16:30

Tepelné čerpadlá- obnoviteľný a šetrný spôsob získania energie pre domácnosť

 

Blíži sa zima, čas vykurovania a zároveň čas vhodný na realizáciu zdroja vlastného tepla. S takou realizáciou vám vie pomôcť Dobrá Studňa.

 

Dobrá Studňa sa špecializuje nielen na studne na kľúč, medzi ďalšie realizačné práce patria hlbinné vrty a inštalácia tepelných čerpadiel.

 

Alternatívne zdroje energie sa stávajú dnes čoraz populárnejšou témou.

Zaujímať by nás to mohlo najmä vtedy, keď sa jedná o našu domácnosť a snahu o zlepšenie kvality prostredia, v ktorom žijeme.

 

Ak bývate vo vlastnom dome, určite ste sa zamýšľali, aké sú možnosti zníženia nákladov na vykurovanie a teplú úžitkovú vodu.

Existuje alternatívny a celkom aj nový spôsob ako využiť teplo z prostredia a zabezpečiť si tak tepelnú energiu. Touto technológiou je inštalácia tepelného čerpadla.

 

Čo je to tepelné čerpadlo a na čo slúži?

 

Pod povrchom zeme naša planéta skrýva jeden z najväčších zdrojov energie – teplo. Poskytuje množstvo voľnej a obnoviteľnej energie zo zeme, vzduchu, i vody. Túto energiu vieme využiť na energetické účely, prostredníctvom tepelného čerpadla.

Prevádzka tepelných čerpadiel umožní odoberať teplo z okolitého prostredia, i pri nižších teplotách a meniť ho na vyššiu teplotnú hladinu s maximálnym potenciálom.

Šetrí tak peniaze aj prírodu, z prostredia dokáže čerpadlo získať približne 70 – 75%  energie zadarmo. Pričom zvyšné percentá energie slúžia na premenu nízkopotenciálneho tepla na využiteľné teplo.

Základnými časťami čerpadla sú výmenník, výparník, kompresor, expanzný ventil. Je to akési chladiace zariadenie, avšak nechladí, ale ohrieva.

Jeho výhodami sú nielen vykurovanie, ohrev teplej vody alebo bazéna, slúži aj ako zdroj chladu pre klimatizáciu a celkovo znižuje náklady na elektrinu v domácnosti.

 

Čo k tomu  potrebujeme?

 

Na zrealizovanie projektu vybudovania tepelného čerpadla je potrebný tzv. hlbinný vrt.

Vrty zvyčajne siahajú do hĺbky 50 až 150m, vŕta sa bez problémov aj na malom pozemku, v blízkosti zásobovaného objektu, pri novostavbe je možné vrty umiestniť priamo pod stavbu. Vlastníci rodinných domov sa uspokoja s jedným či dvomi vrtmi, pričom vzdialenosť medzi vrtmi je odporúčaná minimálne na 10 metrov.

 

V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete obrátiť na našu firmu Welldriling s r o , alebo nás kontaktovať na telefónnom čísle: +421 948 367 434.

Dobrá Studňa sa rada pustí s vami do projektu vybudovania technológie geotermálnych vrtov.

 

Nájdete nás na www.dobrastudna.sk

14895486_10154753133313754_1406267882_o

1 comment

  1. […] Na vybudovanie tepelného čerpadla je potrebný tzv. hlbinný vrt do hĺbky cca 50 – 150 metrov, ktorý sa dá vyvŕtať hoci i na malom pozemku. Viac o tom, ako slúži si môžete prečítať tu: https://www.dobrastudna.sk/tepelnecerpadla/ […]

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *